Kawa arabika Meksyk Maragogype Superior 100 g - Planeta Kawy

Kawa arabika Meksyk Maragogype Superior 100 g

Nowy produkt

Arabika Meksykańska o wyjątkowo wielkich ziarnach tzw. "elephant bean"

Więcej szczegółów

16,00 zł brutto

Przesyłki dostarcza:

Meksyk jest jednym z najważniejszych państw Ameryki Środkowej. Nieodłączną częścią Meksyku jest również uprawa kawy. Kawa zaczęła być uprawiana w tym kraju pod koniec XVIII wieku, kiedy to Hiszpanie przywieźli ją do kraju, który obecnie jest czwartym co do wielkości producentem kawy w Ameryce Środkowej i Południowej. Większość kawy jest uprawiana na małych farmach. Duże plantacje tutaj są naprawdę wyjątkiem. Lokalni rolnicy są zainteresowani jakością. Meksyk jest najważniejszym producentem kawy BIO na świecie. Kawa wysokiej jakości. Odmiana arabika Maragogype Superior Prusia jest szczególnie specyficzna ze względu na wielkość ziarna, która jest o jedną trzecią większa niż innych ziaren kawy. Wysoka jakość tej kawy przyczynia się również do uprawy na wyższych wysokościach.

Kawa meksykańska Superior Maragogype ma charakterystyczny aromat. Jej smak jest harmonijny z doskonale zrównoważoną kwasowością. Kawa nie jest gorzka, ale jest lekko kwaśna. W kawie znajdziemy także owocowe smaki. Polecamy ten rodzaj kawy wszystkim smakoszom.

Pamiętaj ! W zależności od sposobu zaparzania kawa musi być odpowiednio zmielona.
W przypadku zamówienia kawy mielonej prosimy o podanie w jaki sposób będzie ona zaparzana a my ją odpowiednio zmielimy.

Masz wątpliwości jak zmielić kawę ? Skontaktuj się z nami a my powiemy Tobie jak ma być zmielona. Wydaje się to bez znaczenia lecz ma to ważny wpływ na ostateczną  jakość napoju w Twojej filiżance !

3 inne produkty w tej samej kategorii

Bądźmy w kontakcie

Produkt pomyślnie dodany do porównania