Herbata Rooibos z cynamonem i gruszką 100 g - Planeta Kawy

Herbata Rooibos z cynamonem i gruszką 100 g

Nowy produkt

20,70 zł brutto

Przesyłki dostarcza:

Składniki: rooibos, kawałeczki: jabłka, żurawiny (cukier, żurawina, olej ze słonecznika), gruszki (gruszka, mąka ryżowa) (10%), cynamon (7%), aromaty, gałka muszkatołowa. Mieszanka rooibos z herbatą owocową o smaku cynamonu i gruszki.

Co to jest Rooibos ?

Herbatka otrzymywana z krzewów Rooibos rosnących w południowych rejonach Afryki. Charakteryzuje się szczególną delikatnością w smaku i zapachu. Krzew ten nie jest spokrewniony z żadną z dwóch odmian krzewów herbacianych (Thea sinensis i Thea assamica). Zbierane są liście, łodyżki i małe gałązki, które po długim okresie suszenia tnie się na dwie lub trzy wielkości. Herbata bogata jest w składniki mineralne oraz antyutleniacze. Nie zawiera kofeiny, dlatego też bez obawy może być podawana dzieciom. Nadaje się znakomicie jako herbata uspokajająca , polecana jest osobom nerwowym i mającym kłopoty ze snem. Herbata ta bogata jest równeż w witaminę C oraz fluor. Często bywa nazywana herbatą zdrowia.

Sposób parzenia: w temperaturze 100*C, czas parzenia od 5 do 8 minut. Warto parzyć pod przykryciem. Po zaparzeniu fusy należy oddzielić od naparu.

Dawkowanie: 15-20 g na 1 litr wody.

30 inne produkty w tej samej kategorii

Bądźmy w kontakcie

Produkt pomyślnie dodany do porównania