Drogi kliencie! W związku z planowanym urlopem zamówienia złożone po 13 sierpnia będą realizowane od 22 sierpnia.
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Zielona kawa

Kawa zielona znana jest przede wszystkim dzięki swym właściwościom prozdrowotnym oraz odchudzającym. W Polsce od jakiegoś czasu można zaobserwować wzrost zainteresowania zieloną kawą.

Aktywne filtry

Myśląc o kawie, z reguły pierwszym co przychodzi nam do głowy to  dwa dominujące  na rynku gatunki  arabika  oraz robusta. Te same gatunki możemy jednak wypić w bardziej naturalnej formie czyli w postaci ziaren, które nie przeszły jeszcze procesu wypalenia.  Zielona kawa, inaczej kawa surowa, to coraz popularniejsza z alternatyw w piciu tego napoju. W smaku w ogóle nie przypomina kawy palonej. Smak jest inny niż kawa palona  i można porównać go  do  zmielonej fasoli. Praktycznie nie posiada aromatu  

Kawa zielona posiada natomiast szereg właściwości prozdrowotnych. Bogata w witaminy B1, B2, B12, C,  kwas foliowy ale przede wszystkim jest  kilkakrotnie większym źródłem kwasu chlorogenowego niż np. zielona herbata. Ma działanie antyoksydacyjne. Pozwala również dzięki ograniczeniu łaknienia oraz utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu zapanować nad własną wagą. 

Planeta kawy to rodzina palarnia świeżej kawy w Bochni koło Krakowa, która sprowadza ziarna kaw z całego świata. W swojej ofercie kaw ziarnistych posiadamy również kawę zieloną, która sprzedawana jest w zdecydowanej większości w formie zmielonej, gotowej do natychmiastowego zaparzania. Kawa zielona, którą Państwu oferujemy, złożona jest z mieszanki dwóch wysokogatunkowych, wyselekcjonowanych i bardzo aromatycznych arabik.

Mielimy kawę w różnym stopniu na życzenie klienta

right Banner