Co wiemy o kawie zielonej ?

Jest to dział poświęcony właściwościom kawy zielonej czyli takiej, która nie przeszła jeszcze procesu wypalania.

Bardzo mało osób wie o tym rodzaju napoju, niektórzy nawet się dziwią, że istnieje kawa zielona. Jak dowiadują się, że taka odmiana „małej czarnej” może być spożywana, są zaskoczeni tym faktem.

Chciałbym podzielić się moją wiedzą na ten temat. W dalszej części znajdziecie Państwo sporo (myślę) informacji, które mam nadzieję - zainteresują czytających.

Okazuje się, że kawa zielona posiada wiele zalet.

Zielona kawa – zalety dla zdrowia i diety.

W dzisiejszych czasach znaczna część społeczeństwa sięga codziennie po filiżankę „małej czarnej” ze względu na jej pobudzające właściwości oraz walory smakowe. Naukowcy przeprowadzili badania i stwierdzili, że nawet 3-4 filiżanki wypite w ciągu dnia nie szkodzą organizmowi człowieka. Mają oni dla nas jeszcze jedną wiadomość: napój sporządzony z ziaren kawy zielonej przynosi szereg rozmaitych korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia człowieka.

Badania nad wpływem kawy na funkcjonowanie ludzkiego organizmu przedstawiono na łamach medycznego pisma „America Journal of Clinical Nutrition”. Wynika z nich, że kofeina, podstawowy składnik naparu z zielonej kawy, nie wywołuje efektów ubocznych w organizmie. Sporządzony napój ma właściwości energetyzujące i korzystne dla zdrowia. Mogą go pić osoby w każdym wieku (z małymi wyjątkami). Napój ten ma moc antyoksydującą trzykrotnie silniejszą od tej posiadanej przez zieloną herbatę. Głównym składnikiem aktywującym, znajdującym się w każdym gatunku zielonej kawy, jest kwas chlorogenowy. Kwas chlorogenowy obniża wchłanianie cukrów w przewodzie pokarmowym, dzięki czemu organizm aktywniej czerpie z zapasów zgromadzonych w organizmie. Zwiększa on również czułość komórek na insulinę. Jest silnym przeciwutleniaczem i ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne.

Napój ten zawiera również kwas kawowy, który posiada właściwości przeciwzapalne, żółciopędne i przeciwmiażdżycowe. Jest też antyoksydantem, czyli zapobiega niepożądanym procesom utleniania.

Picie kawy zielonej ma kilka zalet:

- zmniejszanie ryzyka cukrzycy,

- znakomita pomoc w spalaniu tłuszczu

- polepszanie funkcjonowania nerek

- opóźnianie starzenia się

- zapobieganie chorobom rakowym (rakowi odbytu, piersi, prostaty)

- przyspieszanie metabolizmu

W celu wykorzystania w sposób maksymalny zalet naparu z kawy zielonej zaleca się picie 2 filiżanek dziennie (najlepiej w godzinach porannych). Jeśli do tego będziemy stosować trochę ruchu, sportu, ćwiczeń fizycznych oraz zdrowej diety, będziemy mogli spodziewać się że nasze ciało będzie zdrowsze, energiczne i szczuplejsze.

Komuś, kto chce schudnąć, zaleca się picie jednej filiżanki kawy zielonej przed śniadaniem. Pozwoli ona zgubić około 1,5 kilograma wagi w ciągu 2 tygodni, a ponad 2 kg w ciągu miesiąca. Jeszcze lepsze wyniki w zrzucaniu kilogramów można osiągnąć przy jednoczesnej zdrowej diecie.

Picie zielonej kawy to prosty sposób, aby już dziś poczuć się zdrowszym, młodszym, pełnym energii. Każda filiżanka przynosi organizmowi korzyść, która zaprocentuje zdrowiem i dobrym samopoczuciem w przyszłości.

Kawa zielona posiada różne kolory, zależą one min. od gatunków ziaren, od wysokości na której rosną, od podłoża na którym są uprawiane. Powyżej przykład różnych kolorów ziaren, które nie przeszły jeszcze procesu wypalania.

Nie zgadzasz się na kilka kilo więcej? Nie wiesz jednak, jak stracić zbędne kilogramy?

TO PROSTE I PRZYJEMNE !

… pij codziennie filiżankę kawy Snell Coffe …

Chcesz stracić zbędne kilogramy w sposób zdrowy, rozsądny i naturalny ?

Snell Coffee pomoże Tobie w osiągnięciu celu. Poczujesz, że masz więcej energii w ciągu dnia, spalisz więcej kalorii, będziesz słabiej odczuwać głód podczas całego dnia, więc zjesz mniej.

Dzięki Snell Coffe cukry i tłuszcze, które przyjmiesz podczas całego dnia, zostaną zamienione o wiele szybciej w energię potrzebną dla Twoich mięśni. Odłożony tłuszcz będzie spalony w sposób efektywny. Toksyny obecne w naszym ciele będą usunięte o wiele szybciej dzięki dużej zawartości antyoksydantów znajdującej się właśnie w zielonej kawie. Snell Coffe skutecznie pomoże zablokować efekt „yo-yo”, który powoduje, że przybieramy na wadze więcej niż straciliśmy wcześniej.

SPRÓBUJ Snell Coffee – to bardzo proste.

Odżywiaj się zdrowo i w rozsądnych ilościach. Nie zaszkodzi trochę ćwiczeń fizycznych, nawet jeśli masz mało czasu na uprawianie sportu. Pij codziennie 1 filiżankę naparu z zielonej kawy, przed śniadaniem, a już po dwóch tygodniach zobaczysz spodziewane efekty.

Sposób użycia:

Do filiżanki wsyp 10g (trzy łyżeczki) odpowiednio zmielonej mieszanki. Następnie zalej ją gorącą wodą (najlepiej o temp. 90°C). Poczekaj nie mniej niż 5 minut, a następnie wypij napar. Na dnie zostaną fusy. Można wsypać do naparu słodzik lub łyżkę miodu w celu poprawienia smaku.

Smak naparu jest w zasadzie neutralny, trochę cierpkawy bardzo przypominający smak zielonej herbaty.

Do dyspozycji w opakowaniach 70g, 140g. Przechowywać w suchym miejscu.

Poniżej podajemy więcej informacji. Są to informacje najczęściej przetłumaczone z różnych artykułów obcojęzycznych, dlatego też niektóre informacje mogą się powtarzać.

ZIELONA KAWA – skuteczna pomoc w odchudzaniu.

Odpowiednio zmielona i przygotowana kawa zielona może stać się (i coraz częściej się staje) suplementem bądź dodatkiem do diety, który pomaga w pozbyciu się zbędnych kilogramów. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Scranton w Pensylwanii (Stany Zjednoczone) potwierdziły postawioną tutaj tezę. Polegały one na zebraniu grupy wolontariuszy, którzy przez określony czas spożywali napar. Przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem. Na spotkaniu naukowców z American Chemical Society odbywającym się w San Diego przedstawiono przebieg i wyniki badań. Szesnastu osobom z nadwagą, w wieku od 20-30 lat, podawano przez 22 tygodnie napój sporządzony z ziaren kawy zielonej. Osoby te nie zmieniały swojej codziennej diety ani też nie wprowadzały dodatkowych ćwiczeń fizycznych. Jednocześnie, przez cały czas spożyły nieco ponad kilogram ziaren, pijąc codziennie napar. Grupę podzielono na dwie podgrupy. Pierwsza z nich piła regularnie napar z kawy zielonej, druga tradycyjna kawę czarną.

Po ustalonym czasie osoby pijące zieloną kawę schudły średnio 10,5% wagi ich ciała i pozbyły się 16% tkanki tłuszczowej. Dodatkowo nie odnotowywano żadnych ubocznych skutków w czasie i po spożywaniu tego naparu. U osób, które piły zwykłą „małą czarną” nie stwierdzono żadnego ubytku wagi.

Joe Vinson, autor tego eksperymentu stwierdził, że głównym stymulatorem utraty kilogramów był kwas chlorogenowy obecny w ziarnach zielonej kawy. Nie wyklucza on jednak, że wpływ na efekt miała także kofeina. Według innych ekspertów wyniki eksperymentu muszą być jeszcze pogłębione. Za wcześnie, aby ze stuprocentowym przekonaniem polecać ten sposób odchudzania osobom otyłym. Wiele jednak wskazuje na to, że opracowana metoda może być bardzo skuteczna i pomocna w zrzucaniu wagi.

SKĄD W ZIELONEJ KAWIE MOC ODCHUDZANIA?

Wszyscy eksperci zapewniają, że ziarna kawy, która jeszcze nie została poddana procesowi wypalania posiadają dużą zawartość kwasu chlorogenowego (ponad 10% na filiżankę naparu). W tradycyjnej „małej czarnej” nie ma go zbyt wiele, ponieważ proces wypalania powoduje jego utratę. Kwas chlorogenowy to silny utleniacz, który jest w stanie w bardzo znaczący sposób zmniejszyć przyswajanie cukrów przez organizm i znacznie przyspieszyć metabolizm. Oprócz różnic w zawartości kwasu chlorogenowego pomiędzy kawą zieloną a tą wypaloną są też inne różnice: różnica w smaku: kawa zielona po zaparzeniu jest w zasadzie bezsmakowa, cierpka nie aromatyczna; w odmianie zielonej znajduje się mniej kofeiny i działa ona na organizm w “zwolnionym tempie”. Uwalnia się w zasadzie przez cały dzień, a w napoju z wypalonych ziaren, tradycyjnej, działanie kofeiny jest o wiele szybsze i czasowo krótsze. W kawie zielonej średnia zawartość kofeiny wynosi pomiędzy 0,7% a 3%, podczas gdy w napoju tradycyjnym między 0,8% a 1,7%. (Jeśli chcemy napój z wypalonych ziaren o większej zawartości kofeiny, to musimy brać pod uwagę Robustę: 2% - 4,5%).

Kofeina w kawie zielonej jest ściśle związana z kwasem chlorogenowym formując chlorogen kofeiny. To powoduje również fakt dłuższej asymilacji pobudzającej substancji w organizmie ludzkim, któremu potrzeba więcej czasu do wydobycia kofeiny z jej związku z kwasem chlorogenowym. Substancja jest dłużej wydobywana, więc dłużej pozostaje w organizmie, ma na niego większy wpływ.

Czy zielona kawa może nam pomóc w schudnięciu?

W dużej mierze napar ten może nam pomóc w traceniu kilogramów, ponieważ zawiera w sobie substancje (przede wszystkim kwas chlorogenowy), które powodują przyspieszenie metabolizmu i zmniejszają poziom cukru we krwi. Oprócz tego kawa zielona posiada dużą moc antyutleniającą, czyli jest mocnym utleniaczem i posiada pH mniej agresywne niż tradycyjna „mała czarna”. Niektórzy podkreślają również korzystny wpływ napary z niewypalonych ziaren na pracę umysłu człowieka, stymulowanie jego działania, pomoc w skupieniu się, w zachowaniu jasności umysłu.

Każdy, kto chce schudnąć musi zdawać sobie jednak sprawę z tego, że nie istnieje żaden suplement diety, czy środek odchudzający, który zastąpi przestrzeganie zdrowego stylu odżywiania. Nie ma sensu picie naparu z przy jednoczesnym zaniedbywaniu zdrowej diety.

Napój ten powinien być suplementem, dodatkiem, który pomoże nam w szybszym osiągnięciu celu - utraty wagi.

JAK SPOŻWAĆ ZIELONĄ KAWĘ ?

Kawę zieloną można nabyć w specjalistycznych sklepach. Najlepiej szukać jej w palarniach, ale tylko tych, które posiadają w ofercie najwyższej jakości surowe ziarno kawowe.

Można nabyć całe ziarna, ale wówczas możemy mieć problem z ich zmieleniem. Wtedy należy wcześniej rozbić ziarna w moździerzu, a następnie zmielić w młynku.

Można także kupić odpowiednio zmielone już zielone ziarna kawy. W sprzedaży mogą być też mieszanki niewypalonych ziaren np. kilka rodzajów Arabik – najlepiej mytych. Takie mieszanki pakowane są w odpowiednie opakowania, są gotowe dla klientów.

Sposób przyrządzenia naparu: 10g drobno zmielonych ziaren zalać 120 ml gorącej wody (najlepiej jak będzie ona miała około 90°C).

Napar można zaparzać również w zaparzarkach tłokowych, Aeropresie. Możemy powiedzieć, te dwa sposoby są praktyczne ponieważ po zaparzeniu możemy spokojnie oddzielić fusy od napoju.

Najczęściej zadawane pytania?

Dlaczego ważne jest, aby ziarno kawy było zielone ?

Ziarna zielonej (tzn. surowej) kawy mają szczególne właściwości zdrowotne, których nie mają ziarna wypalone. Następne odpowiedzi wyjaśnią dokładniej te właściwości.

Jak działa na organizm Snell Coffee ?

Snell Coffee jest po prostu mieszanką ziaren, które nie zostały poddane procesowi wypalania. Została ona odpowiednio zmielona w celu łatwiejszego zaparzania. Zielone ziarna kawy posiadają naturalne właściwości pozwalające utracić wagę ciała. Występują one pod warunkiem, że napar będzie dobrze przygotowany z odpowiednio wysokiego jakościowo surowca. Proces zaparzania aktywuje pewne jej właściwości: zmniejsza wchłanianie cukrów z pokarmów (przekształcając je w energię). W czasie, kiedy napój spowodował zmniejszenie pobierania cukru z pokarmu, nasz organizm “zwraca się” do odłożonego w jego zakamarkach tłuszczu, przekształcając go w energię potrzebną organizmowi do istnienia. Krótko mówiąc napar Snell Coffee przyspiesza utratę wagi poprzez przekształcanie tłuszczu w energię potrzebną do funkcjonowania.

Czy musimy się mierzyć, ważyć ?

Tak. Dla własnej ciekawości i autokontroli w momencie rozpoczęcia przyjmowania naparu z kawy zielonej należy się zważyć, zmierzyć na wysokości piersi, w pasie i biodrach. Następnie wystarczy sprawdzać wagę i wymiary co 2 tygodnie.

Czy napar z kawy zielonej może leczyć lub zapobiegać chorobom ?

Nie.

Jak smakuje Snell Coffee?

Ma podobny smak do zielonej herbaty. Ma cierpki, neutralny smak. Na pewno można się do niego przyzwyczaić. Należy pamiętać, że nie jest to napój, którym mamy się delektować, jest to suplement diety. Nie ma potrzeby koncentrowania się na smaku. Niektórzy twierdzą, że jest to przyjemny smak, ale to pozostawiamy do oceny indywidualnej.

Trzeba pić dużo wody w czasie przyjmowania Snell Coffee ?

Tak. Radzimy, aby w ciągu dnia pić co najmniej 1,5 litra wody.

Czy Snell Coffe jest też dla mnie ?

Snell coffee nie może być spożywana przez: - osoby mające problemy z krążeniem, wysokim ciśnieniem i cukrzycą, - kobiety w ciąży i kobiety karmiące, - osoby poniżej 17 lat, - osoby powyżej 70 lat.

Czy mam przestrzegać diety w momencie spożywania Snell Coffee ?

Nie radzimy w połączeniu z zieloną kawą korzystać z jakiejś specjalnej, restrykcyjnej diety. Należy pamiętać, że napar z Snell Coffee nie znaczy tylko „stracić na wadze”, jest to raczej dodatkowy sposób na bycie w formie. Odżywianie się w sposób zdrowy i regularny jest podstawą na drodze do zgubienia kilku kilogramów. Jeśli do diety dodamy spożywanie Snell Coffee, oczekiwane rezultaty z pewnością pojawią się o wiele szybciej. Snell coffee to jest skuteczny i bezpieczny dodatek do diety.

Mogę zastąpić śniadanie filiżanką Snell coffee ?

Nie. Należy wypić napar Snell Coffee krótko przed śniadaniem (najlepiej 10 minut przed posiłkiem), ale z pewnością nie może ona zastąpić śniadania. Ciało potrzebuje energii z pożywienia, aby mieć siłę do realizacji zdrowego programu odchudzania. Zdrowe śniadanie to na pewno jogurt, mleko, węglowodany (np. razowy chleb) oraz owoce.

Kawa zawiera antyoksydanty ?

Tak. Kawa jest produktem, który zawiera antyoksydanty (antyutleniacze), inne takie produkty to np. soja, czerwone wino, cebula, oliwki itp.

O wiele więcej antyoksydantów zawiera kawa zielona, w szczególności chodzi tu o zawarty w niej kwas chlorogenowy. Podczas procesu wypalania ziaren kwas ten zanika i jest go o wiele mniej w naparze tradycyjnym, który powszechnie znamy.

Czy muszę łączyć spożywanie Snell Coffee z ruchem fizycznym i dietą ?

Tak. Snell Coffee jest tylko skutecznym narzędziem, aby pomóc w osiągnięciu wybranego celu (w tym wypadku stracenia kilku kilogramów), nie jest ostatecznym rozwiązaniem.

Snell Coffe jest opisywana jako narzędzie. Dlaczego miałabym ją kupić, jeśli sama nie pomaga ?

Nie istnieje łatwy i szybki sposób na schudnięcie w sposób zdrowy i rozsądny. Zgodnie z prawdą mówimy, że Snell Coffee ma być pomocą w drodze do szczupłej sylwetki i formy. Najlepiej to zrozumiemy na poniższym, praktycznym przykładzie.

Jeśli każemy Wam wypielić ręcznie cały ogród z chwastów czy traw możecie to zrobić własnymi rękoma. Bedzie to trudne, ciężkie i mozolne lecz jeśli damy Wam motykę to ogród ten wypielicie o wiele szybciej i nie namęczycie się zbytnio. Właśnie Snell Coffee jest taką motyką (narzędziem), która ma pomóc w sposób szybszy i skuteczniejszy osiągnąć cel. Snell Coffee może pomóc w zgubieniu tych “upartych kilogramów”, których ciężko jest nam się pozbyć.

Czy zielona kawa odchudza? Jak z pomocą naparu pozbyć się cellulitu i kilku zbędnych kilogramów?

Maria budzi się, bierze gorący prysznic i ubiera się, następnie idzie do kuchni otwiera szafkę i wyjmuje szczelnie zamkniętą, tajemniczą skrzynkę z dębowego drewna kupiona na jakiejś wyprzedaży - w środku znajdują się nieprażone ziarna kawy – to kawa zielona – sekret dziesiątków specyfików na odchudzanie.

Dlaczego ona pije ten napar? Maria prawdopodobnie nie wie zapewne, że picie zielonej kawy jest idealnym środkiem w celu zgubienia kilku dodatkowych kilogramów – to napój odchudzający – podobne działanie ma zielona herbata.

Picie tego napoju popłaca Zielona kawa oprócz tego, że jest naparem odchudzającym, pobudza Marię po porannym rozleniwieniu, które łapie ją każdego ranka w jej wygodnym łóżku, z którego nie chce wstawać, Maria nie pija zwykłej „małej czarnej” takiej jak np. dobre expresso, ale dla tego napoju zrobi wyjątek, gdyż oprócz Motywacji do działania Maria gubi zbędne kilogramy.

Napar ten wpływa na metabolizm organizmu. Zwiększony metabolizm sprawia, że Twój organizm jest w stanie więcej kalorii spalić w trakcie codziennej pracy. Ogólnie wiadomo, że im więcej spalonych kalorii tym większa utrata wagi.

Naukowiec Hiroshi Shimoda wyjaśnia, że gdy ziarna są palone, zawarty w nich kwas chlorogenowy rozkłada się i zmienia się w związki aromatyczne, które dają jej nie tylko bogaty zapach, ale również specyficzny dla danej odmiany i regionu smak naparu. Ponieważ zielona kawa jest niepalona, do procesu nie dochodzi, więc jest to napar bez zapachu i jest gorzki, ale jeżeli jesteś na diecie odchudzającej to pod żadnym pozorem nie dolewaj mleka czy broń boże nie słódź tego napoju.

Kwas chlorogenowy jest najważniejszym i najistotniejszym składnikiem naparu. O ile kofeina zawarta w tradycyjnej kawie i herbacie pomaga uwolnić kwasy tłuszczowe szybciej niż wiele specyfików farmakologicznych, o tyle kwas chlorogenowy wspomaga proces ich wydalania przez wątrobę, nie dopuszcza do regresji czyli ponownego wchłonięcia się tłuszczy. Im szybciej uwalniane są z organizmu kwasy tłuszczowe tym lepiej dla nas – szybciej chudniemy.

Powyższą tezę naukowiec potwierdził wykonując laboratoryjne badanie na myszach – karmił jedną z trzech rzeczy – ekstrakt z zielonej kawy, tylko kofeina i tylko kwas chlorogenowy – w przypadku, gdy stosowano ostatnie dwa pokarmy nie odnotowano spadku masy ciała, jednak w przypadku ekstraktu z kofeiny i kwasu (uzyskanego z fasoli) spadek masy ciała był znaczny i wynosił bagatela 35%!

To bardzo ciekawe badanie, od tego czasu naukowcy zaczęli badać jeszcze bardziej szczegółowo fenomen tego napoju. W kolejnych badaniach okazało się, że w trakcie palenia ziaren „ucieka” część polifenoli, które również wpływają na metabolizm i ostateczną utratę wagi.

Wiele ludzi po wypiciu naparu mówi, iż straciło zbędne kilogramy bez wysiłku czy ciężkich diet! Istnieją jeszcze badania informujące o korzystnym wpływie zielonej kawy na cellulit, to jednak jeszcze za mały stopień zaawansowania badań, aby potwierdzić to na 100%

A co się stało z Marią? Kawa zielona jest teraz częścią jej codzienności, częścią jej samej bez niej nie rozpocznie dnia i nie rozpocznie diety z zaskakującymi i porażającymi wynikami, których nie jedna koleżanka jej zazdrości jak bez ćwiczeń i katorżniczych diet schudnąć parę kilogramów.

Warto przypomnieć, iż napój z ziaren niepalonych jest produktem bezpiecznym i naturalnym i jest to najlepszy suplement odchudzający, jaki widział świat kiedykolwiek i gdziekolwiek. Polecam, więc jeszcze raz ten napój każdemu, kto chce stracić kilka kilogramów. Artykuł ze strony „Kawa herbata i ja”

Mielimy kawę w różnym stopniu na życzenie klienta

right Banner