Szanowny Gościu !

Czy jesteś osobą, która nie wyobraża sobie poranka bez łyka „małej czarnej” ? Czy chcesz rozkoszować się codziennie smakiem świeżo wypalonej kawy? Czy szukasz miejsca, w którym możesz zasięgnąć fachowej informacji o kraju pochodzenia kawy, o sposobach jej zaparzania lub po prostu posmakować najlepszych gatunków na świecie? Czy chcesz spróbować innych rodzajów tego napoju, różniących się od tego, co zazwyczaj pijasz, poczuć innych aromatów, skosztować przeróżnych smaków, a może nawet skomponować sobie własną ulubioną mieszankę ? Jeśli tak, to nasz sklep i „Planeta kawy” jest stworzony właśnie dla Ciebie!

„Planeta kawy”, to miejsce stworzone przez pasjonatów „małej czarnej”, którzy cenią sobie wysoką jakość oferowanych produktów, chętnie zadowolą gusta klientów oraz dbają o przyjazną atmosferę panującą w sklepie.

Nasz sklep i palarnia kawy oferują jedne z najlepszych i najbardziej pożądanych gatunków kaw na świecie. W ofercie sklepu i palarni znajdują się przede wszystkim odmiany typu „Gourmet”, których walory smakowe zaspakajają gusta nawet najbardziej wymagających klientów.

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta, nie czekaj ani chwili dłużej, przyjdź do nas i oceń sam!

Zapraszamy!

Każdy dzień jest wyjątkowy i niepowtarzalny, więc zacznij go od filiżanki świeżej i smacznej kawy!

Wypalamy na bieżąco najlepsze gatunki kaw zielonych, aby nasi klienci każdego dnia mogli cieszyć się smakiem świeżo zaparzanej kawy. Jeśli kiedykolwiek miałeś okazję skosztować „małą czarną” zaparzoną ze świeżo wypalonej kawy ziarnistej, to z pewnością przekonałeś się, że jej smak jest zupełnie inny, od kaw znajdujących się na sklepowych półkach. Jeśli masz już swoją ulubioną kawę to przyjdź do nas, spróbuj takiej „prosto z pieca” a może odkryjesz nowy smak, który Cię zaskoczy i zauroczy ?

Dlaczego warto kupować świeżą kawę?

Czy kupisz pieczywo, które ma kilka dni lub tygodni, a może nawet miesięcy? Oczywiście, że nie! Dlaczego masz płacić za kawę duże pieniądze nie będąc przekonanym, o tym, że nabywasz kawę świeżą, aromatyczną i wysokiej jakości.

W rzeczywistości kawa po wypaleniu pozostaje świeża ok. 3 tygodni. Po tym czasie z kawy często pozostaje tylko brązowy kolor, nieokreślony smak, często bardzo gorzki lub bardzo kwaśny. Wielu ludzi jest przekonanych o tym, że właśnie tak musi smakować kawa. Są oni w błędzie do czasu kiedy nie posmakują świeżo wypalonej kawy. Smak takiej kawy zmienia zupełnie ich nastawienie do jakości tego napoju.

Gatunki kaw oferowane w „Planeta kawy” są odpowiednio wcześniej „testowane”. Dostarczane nam wcześniej próbki takich kaw są wypalane, następnie ich jakość jest skrupulatnie analizowana. Tak przygotowana kawa zostaje dopuszczona do sprzedaży.

Świeżo wypalona kawa musi przez jakiś czas „odgazować”, czyli pozbyć się nadmiaru wytwarzanych gazów po procesie wypalenia. Wystarczy około 3 dni, aby kawa mogła odgazować (czyli odpocząć) po procesie wypalania. Jest to odpowiedni czas, aby w ciągu tych 3-4 dni dostarczyć klientowi kawę. należy pamiętać, że im krótszy czas pomiędzy wypaleniem kawy, a jej spożyciem, tym jest ona smaczniejsza!

W momencie zaparzenia takiej kawy klient doświadczy prawdziwej świeżości, intensywności, wyjątkowego smaku i aromatu tego napoju.

Spróbuj nowego doświadczenia!

Co oferuje „Planeta kawy” swoim klientom:

JAKOŚĆ – zdajemy sobie sprawę, że tajemnica wysokiej jakości kawy tkwi w wolnym procesie wypalania. Również wypalanie jej w małych ilościach pozwala nam na zaoferowanie klientowi cały czas świeżo palonej kawy (tzn. pod zamówienie). Również prażenie pozwala na ustawiczne kontrolowanie jakości kawy. Smakosze kawy zauważają od razu różnicę w smaku i jakości pomiędzy świeżo wypaloną kawą, a kawą, którą możemy znaleźć na sklepowych półkach.

ŚWIEŻOŚĆ – na degustację filiżanki dobrej kawy wpływa przede wszystkim jej świeżość. Im krótszy jest czas pomiędzy wypaleniem kawy, a jej spożyciem, tym jest ona smaczniejsza. „Planeta kawy” wypala wyłącznie ograniczoną ilość kawy. Nie trzyma jej w magazynach, lecz stara się wypalać ją pod bieżące potrzeby klientów. W specjalnych dyspenserach, w których przechowywana jest kawa ziarnista, znajduje się tylko taka ilość kawy, która jest potrzebna do realnej konsumpcji i sprzedaży. Dzięki posiadaniu nowoczesnej prażarki jesteśmy w stanie wypalić ją w każdym momencie. Jest to ważna informacja dla klienta, który zawsze chce spożywać świeżą kawę. Dzięki współpracy z firmami kurierskimi jesteśmy w stanie dostarczyć świeży produkt do naszego klienta praktycznie natychmiast po jego wypaleniu.

FACHOWY SPOSÓB PAKOWANIA ŚWEŻEJ KAWY – do pakowania kaw ziarnistych używamy wyłącznie opakowań z tzw. wentylem zwrotnym.

MOŻLIWOŚĆ KOMPONOWANIA PRZEZ KLIENTA WŁASNYCH MIESZANEK –u nas każdy klient może skomponować samodzielnie mieszankę kawy, która będzie odpowiadać jego gustom smakowym i indywidualnym wymaganiom. U nas każdy może skomponować swoją, indywidualną mieszankę kawy!

PAKOWANIE KAWY W AUTORSKIE OPAKOWANIA KLIENTÓW – jesteśmy w stanie zaproponować klientowi, aby opakowanie, z jego wybraną mieszanką, zaopatrzone było w jego prywatną, autorską naklejkę. Klient, który zamawia minimum 6 kg kawy otrzymuje taką możliwość. Wystarczy, aby przesłał nam zdjęcie, logo czy inną informację, którą chciałby umieścić na opakowaniu kawy, a my zajmiemy się graficzną stroną zamawianego produktu.

POMYSŁ NA WYJĄTKOWE PREZENTY - dlaczego nie sprezentować ukochanej lub znajomej osobie paczki kawy z własną dedykacją lub zdjęciem? Podaj nam adres takiej osoby, a my zajmiemy się wszystkim. Klient może podpisać z nami odpowiednią umowę, w której zobowiązujemy się np. że co miesiąc wyślemy pod wskazany adres wybraną przez niego mieszankę dla wybranej osoby (super prezent dla krewnych, którzy lubują się w kawie).

My pomyślimy o tym, aby w ustalonym wcześniej przedziale czasowym dostarczyć już świeżo wypaloną mieszankę z np. dedykacją i zdjęciem osoby, która jest sponsorem tej niespodzianki.

MOŻLIWOŚĆ NAUKI RÓŻNEGO TYPU ZAPARZANIA KAWY – klient może spróbować np. jak zaparza się kawę w kafetierze, jakie są sposoby mielenia kawy i dlaczego jest to tak ważne itp.

OBSŁUGA KLIENTA – „Planeta kawy” ukierunkowana jest przede wszystkim na wypalanie kaw dla klientów posiadających kawiarnie, restauracje, sklepy kolonialne itp. Mamy w naszej ofercie możliwość dzierżawy ekspresu do kawy dostosowanego do potrzeb klienta. Jesteśmy otwarci na sugestie, podpowiedzi, komentarze związane z kawą. Wszystkie informacje prosimy kierować na kontakt@planetakawy.pl

SKLEP INTERNETOWY - w naszym sklepie internetowym można znaleźć aktualną ofertę przede wszystkim z różnymi gatunkami kaw typu Gourmet jak również różnego rodzaju: kafetiery, zaparzarki, akcesoria, syropy, herbatę BRODIES, oryginalną włoską czekoladę itp.

Z pozdrowieniami

„Planeta kawy”

Mielimy kawę w różnym stopniu na życzenie klienta

right Banner