Chai

Masala Chai to chyba najpopularniejsza forma podania indyjskiej herbaty chai o bardzo wyrazistym smaku. Chai coraz częściej doceniana jest również w Europie czy Ameryce, z roku na rok zyskując coraz więcej zwolenników.

Aktywne filtry

Masala, w wolnym tłumaczeniu z hindi, to mieszanka przypraw. Azja dla herbaty jest tym, czym Europa dla kawy. I, mimo że kojarzymy z tym głównie Japonię, to Indie również wysoko cenią sobie kulturę parzenia herbaty, a to z czego słyną przede wszystkim, to właśnie Masala Chai. Masala Chai to nie tylko napój, to cały ceremoniał jej parzenia, przekazywany z pokolenia na pokolenie. Mieszanka herbaty, indyjskich przypraw i ziół, dodatku mleka, wody i cukru. Ma zadanie rozgrzewające, przez co idealnie sprawdzi się w chłodne dni. Wysoka zawartość cukru i mocnych przypraw działa pobudzająco, co sprawia, że hindusi zaczynają dzień właśnie od czarki Chai.

W naszej ofercie znajdą Państwo również kawę ziarnistą : robustę , arabikę czy kawę zieloną , lecz także herbatę liściastą , czekoladę na gorąco (również wegańską ). Wiedząc, jak zmienny jest rynek, dostarczamy naszym klientom, również takie produkty jak ziarna kakaowca, napoje instant czy choćby kawę w kapsułkach . Jeśli zaś zastanawiacie się Państwo nad podarunkiem dla najbliższych, to gorąco polecamy herbatę prezentową w tubach , bądź kawę na prezent .

W naszej rodzinnej palarni - Planecie Kawy, dbamy o satysfakcję naszych klientów, starając się, ustawicznie podnosić jakość świadczonych przez nas usług. W razie pytań zapraszamy do naszego punktu stacjonarnego w Bochni koło Krakowa.

Mielimy kawę w różnym stopniu na życzenie klienta

right Banner